Szkolenia kierowców w firmach logistycznych

Firmy logistyczne są w stanie rekrutować pracowników na różnych etapach. Wielu z nich to osoby, które mają doświadczenie jako spedytorzy lub transportowcy, inni są dopiero na początku swojej kariery. Jednak czy obie grupy powinny liczyć na szkolenia w swojej firmie spedycyjnej? Czy lepiej jest szkolić spedytorów krajowych, czy międzynarodowych? Na to pytanie odpowie profesjonalny zarządca i kierownik spedycji w danej firmie.

Firma logistyczna z pakietem szkoleń

Przepisy transportu drogowego, rachunkowość, fakturowanie to tylko podstawowe kierunki szkoleń, które swoim pracownikom powinna oferować firma logistyczna. Dlaczego akurat takie? Każdy pracownik biurowy, który jest zatrudniony w firmie logistycznej musi czasowo odpowiedzieć sobie na zagadnienia związane z tym w którym faktycznie kierunku chciałby się kształcić.

Wielu kierowców powinno być przygotowanych na to, że spedytorzy to osoby, które kierują nimi podczas przejazdu. Są to osoby godne zaufania, które muszą znać wiele aktualnych przepisów. Dlatego dobry logistyk, czy spedytor to osoba, która jest po szkoleniach i to takich prowadzonych w trybie ciągłym.

Szkolenia w firmie logistycznej zewnętrzne

Firmy logistyczne przygotowują swoją kadrę przede wszystkim szkoleniami wewnętrznymi. Ale można zauważyć na rynku, że logistycy coraz częściej stawiają na szkolenia zewnętrzne, prowadzone przez zewnętrzne podmioty.

Najczęściej są to szkolenia zdalne, coraz częściej prowadzone w formie stażu lub praktyk. To doskonała forma rozwijania swojej firmy logistycznej oraz osób, które są tam na stałe zatrudnione.