Czym tak naprawdę jest event?

Skupiając się na słowach traktujących event jako „wyjątkowy moment w czasie” warto byłoby się zastanowić nad tym, czym on tak naprawdę jest. Niestety wiele osób, które mają zamiar organizować event nie jest w stanie nawet podać jego definicji, jak więc mogą go komuś zlecić?

Event management – co to takiego?

Każda agencja eventowa zanim podejmie się jakichkolwiek działań eventowych rozmawia z klientem. Chce najczęściej dociec jakie są jego wyobrażenia czy też oczekiwania jeżeli o jego własny event chodzi, sprawdź See4bussines. Dopiero w późniejszym czasie uruchamiany jest cały proces dzięki któremu tak naprawdę event może dojść do skutku. Na czym ten proces polega?

Proces eventowy – na czym to polega?

eventyFaktem jest, że żadne przedsięwzięcie czy event nie ma szans powstać dopóki nie będzie wdrożony w życie pewien proces polegający przede wszystkim na cyklu czynności. Tym samym na cykl ten powinny się składać się następujące etapy:
1. Projektowanie
Podstawą do tego, aby powstały eventy jest oczywiście ich projektowanie, a więc ogólne wyobrażenie o tym w jaki sposób dane wydarzenie miałoby wyglądać.

2. Planowanie
Jako drugi ważny krok podaje się planowanie dzięki któremu wcześniejsza wizja może wejść w życie. Planujemy więc wszystkie najważniejsze elementy, zastanawiamy się nad tym, co nam będzie potrzebne.

3. Organizacja
Organizacja jest trzecim etapem. Jest to chyba najtrudniejszy etap w związku z tym, że wchodzą tutaj nowi ludzie, których należy przypilnować.

4. Produkcja
Produkcja to czas, w którym faktycznie przychodzi do zrealizowania pierwszego typu naszego pomysłu.

5. Ewaluacja
Całkowite podsumowanie projektu. Jego etapów – plusów i minusów bądź jak kto woli tego co się udało i to co na przyszłość należałoby poprawić.

Jak widać realizacja eventu jest dosyć skomplikowanym przedsięwzięciem stąd też agencje przedstawiają takie, a nie inne kwoty.