Z jakiego szkła płyta indukcyjna?

Dobra płyta indukcyjna musi być wykonana z wysokiej jakości materiałów, dlatego też warto postawić na sprawdzony sprzęt od renomowanych producentów. Nowoczesne kuchnie indukcyjne nie należą do najtańszych wydatków, dlatego też tym bardziej warto postawić na solidne materiały, które zapewnią dużą żywotność.

Rodzaj szkła i wykończenia

W dzisiejszych czasach producenci korzystają nie tylko z dobrodziejstwa szkła ceramicznego, ale również ze szkła hartowanego. Matowe płyty prezentują się bardzo okazale, ale pamiętać należy o tym, że niestety widać na nich nawet najdrobniejsze zarysowania. Oryginalne płyty mogą być wykończone na połysk. Jeżeli chodzi o samo wykończenie, to można postawić na metalowe ramki wokół szkła oraz na wysokiej jakości szkło frezowane bezpośrednio na rantach. Modele z metalowymi ramami doskonale zabezpieczają szkło przed ukruszeniem. Kuchnia indukcyjna tego typu charakteryzuje się delikatnym wgłębieniem, gdy coś wykipi to pozostaje na płycie i nie wylewa się na podłogę. Problemy mogą pojawić się jedynie przy czyszczeniu metalowych ram.

Montaż ma znaczenie

Aby wybrać dobrą kuchnie indukcyjną warto zwrócić uwagę także na sposób montażu. Kuchenka indukcyjna bez ramy może pochwalić się walorami estetycznymi nawet jak zamontuje się ją bezpośrednio na blacie. Z tego typu rozwiązania powinny skorzystać także te osoby, które są zainteresowanie pełną zabudową płyty w blacie. Przy prawidłowym montażu płyta indukcyjna będzie zlicowana w blacie – https://sklep.technica.pl/kuchnie-indukcyjne. W dużej mierze to właśnie dzięki temu rozwiązaniu można ograniczyć ryzyko zbicia narożników oraz co najważniejsze, można również przedłużyć blat. Tylko prawidłowo zamontowana kuchenka indukcyjna spełniać będzie swoje zadania, dlatego też tym bardziej warto poszukać dobrego stolarza, który zna się na swoim fachu. Wiele firm oferuje swoim klientom darmową dostawę i montaż płyty przy jej zakupie.