Co to jest antyrama

Co to jest antyrama

Bardzo dużo osób pragnąc zaaranżować swoje własne mieszkanie musi wykorzystać do tego różne elementy. Mogą to być na przykład świeczki, wazony albo antyramy. Jednak warto zainteresować się właśnie tymi ostatnimi, bo to one wzbudzają często wiele kontrowersji. Pierwsza z nich to sama nazwa. Większość osób do dnia dzisiejszego nie wie dlaczego antyrama się tak nazywa, a wygląda jak zwykła ramka.

Nazwa antyrama

Jest to nic innego jak przeciwieństwo standardowej ramki. Antyrama są to po prostu dwie szybki, które tworzą całość. Jeśli chodzi o ramkę to tam jest zawsze szybka i oparcie, a całe zdjęcie jest oprawione. Warto poznać tę różnicę, bo może się ona przydać podczas aranżacji własnego mieszkania czy też pokoju.

Antyrama

Rozmiary są zazwyczaj podawane jak kartki papieru, czyli w internecie można znaleźć:
– antyrama a4 (zobacz),
– antyrama a5 itd.

Najpopularniejsza budowa antyramy to po prostu szkło ale zdarzają się również antyramy gdzie przód zrobiony jest ze szkła, a tył z płyty MDF, pleśniowej lub wiórowej, jednak te dwie ostatnie są rzadziej stosowane od tej pierwszej.

Jeśli chodzi o połączenie obu części to odbywa się to zazwyczaj za pomocą klipsów, sznureczków lub innych małych części, który tak naprawdę nie będzie wcale widać w tej całej konstrukcji. Na rynku można spotkać antyramy stojące z oparciem lub wiszące, które posiadają haczyk albo dziurkę, w którą trzeba wsadzić gwóźdź ze ściany.