Dobra drukarka do firmy

Bez wątpienia drukarka w przedsiębiorstwie to obowiązkowy sprzęt, bez którego funkcjonowanie firmy nie byłoby możliwe. Nie ulega jednak wątpliwości, że podstawowym zadaniem każdego przedsiębiorstwa jest optymalizacja kosztów. W związku z tym każda firma przed zakupem urządzenia wielofunkcyjnego powinna sprawdzić, jaki będzie rzeczywisty koszt korzystania z niego.

Nowoczesne urządzenia atramentowe i laserowe

Współcześnie producenci zaoferować mogą dwa podstawowe rodzaje urządzeń wielofunkcyjnych. W sprzedaży dostępne są drukarki atramentowe oraz drukarki laserowe. Biorąc pod uwagę efektywność, która jest kluczowa w przedsiębiorstwie, lepszym rozwiązaniem będą drukarki laserowe. Mogą one nie tylko zagwarantować wyższą prędkość wydruku, ale także niższy koszt jednostkowy, aniżeli ma to miejsce w przypadku klasycznych drukarek atramentowych.

Należy jednak pamiętać, że na rzeczywiste oszczędności można liczyć dopiero w sytuacji, gdy urządzenie jest regularnie wykorzystywane. Z tej prostej przyczyny urządzenia atramentowe mogą się sprawdzić równie dobrze, ale w gospodarstwach domowych. Dodatkowo warto mieć na uwadze, że koszt materiałów eksploatacyjnych w poszczególnych urządzeniach laserowych może być bardzo zróżnicowany. Bez wątpienia dobrym wyborem będą drukarki HP.

HP LaserJet Pro M28w

Jednym z lepszych pomysłów jest wyposażenie biura w nowoczesną drukarkę laserową HP LaserJet Pro M28w toner do tego urządzenia wyróżnia się na tle innych modeli swoją wyjątkową efektywnością – zobacz pod tym adresem: www.drtusz.pl/tonery-do-hp-laserjet-pro-m28-zamienniki-oryginalne-c-20221067192.html. W praktyce oznacza to, że długotrwałe korzystanie z jednego tonera pozwala na znaczną redukcję kosztów za materiały eksploatacyjne.

Dodatkową zaletą związaną z korzystaniem z tego modelu jest te stosunkowo nieduży koszt za oryginalny toner od producenta. Sposobem na dodatkowe zmniejszenie kosztów za toner jest nabycie nie oryginalnego zamiennika. Należy jednak pamiętać, że nie może on zagwarantować tak wysokiej jakości, jak oryginalny toner.