Jak wybrać zasilanie myszki bezprzewodowej?

Bezprzewodowe myszki do komputera to prawdziwa rewelacja ostatnich lat. Nie tylko są one znacznie wygodniejsze w czasie codziennego ich wykorzystywania, lecz również są lepsze jakościowo i przyjemniej się ich używa. Problem tylko w tym, że mało kto potrafi odpowiedzieć na pytanie, jaka powinna być forma zasilania takich myszek.

Zasilanie bateryjne

Jednym z najbardziej podstawowych sposobów na to, aby zasilić bezprzewodową mysz do komputera, jest użycie do tego celu zwykłych baterii paluszków. Jakie są tego wady, a przede wszystkim zalety?

Co prawda myszka zasilana z baterii będzie na jednym ich komplecie działała krócej, lecz nie da się ukryć, że wymiana na nowy komplet zajmuje dosłownie kilkanaście sekund, co przywraca myszkę do stanu idealnej żywotności. Co więcej, jest to również myszka nieco lżejsza, a przez to nie męcząca zbyt mocno dłoni i nadgarstka.

Zasilanie z akumulatora

Alternatywnym sposobem zasilenia bezprzewodowej myszy do komputera jest wbudowany w nią akumulator. Czym się takie rozwiązanie cechuje?

myszki do komputera

Myszka z akumulatorem jest z pewnością nieco droższa niż klasyczna wersja na baterie. Co więcej, jest to również myszka nieco cięższa i większa, więc nie każdemu przypadnie do gustu. Oczywiście czas działania takiej myszki do komputera jest o wiele dłuższy, niż w przypadku modelu na baterie. Niestety wadą tego rozwiązania jest to, że gdy myszka się rozładuje, nie da się szybko uzyskać jej stanu naładowania. Konieczne jest umieszczenie myszki w ładowarce lub w najgorszym razie podłączenie jej przewodem do komputera.