Jaki segregator wybrać do biura?

Na rynku jest wiele godnych uwagi firm, które oferują wysokiej jakości segregatory w przystępnej cenie. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na które modele warto postawić w pierwszej kolejności i na jakie elementy warto zwracać szczególną uwagę.

O czym należy pamiętać?

Wybierając nowy segregator do biura warto zwrócić uwagę przede wszystkim na rozmiar grzbietu oraz na rodzaj zastosowanego zamka. Jak łatwo się domyśleć im szerszy jest grzbiet segregatora, tym oczywiście więcej kartek będzie można do niego włożyć. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale jeden segregator jest w stanie pomieścić naprawdę sporą liczbę dokumentów. Jeżeli chodzi o sam zamek, to godne polecenia są oczywiście ringowe zamki. Mowa tutaj oczywiście o zwykłych pierścieniach na które nakłada się kartki i zaciska. Do wyboru są nie tylko pierścienie okrągłe, ale również zwykłe i modele w formie litery „D”.

Jakie segregatory są do wyboru?

Bardzo wielu producentów ma w swojej ofercie również segregatory dźwigowe z dociskaczem, które także doskonale sprawdzą się w biurze. W ostatnim czasie jest bardzo duży boom na segregatory konferencyjne dociskowe. W modelach tych kartki umieszczane są w taki sposób, że nie ma potrzeby wykonywania specjalnych dziurek. Porządny segregator to inwestycja na lata, dlatego też nie warto oszczędzać na tego typu akcesoriach biurowych zwłaszcza, jak w biurze przechowuje się bardzo dużo różnorodnych dokumentów.