Kiedy używa się cienkopisów?

Kiedy używa się cienkopisów?

Kolorowe długopisy znajdują się we wyprawce szkolnej każdego ucznia i studenta. Często są też na wyposażeniu biura. Są niezwykle praktyczne i estetyczne. Kiedy używa się ich najczęściej?

Do zaznaczania ważnych fragmentów tekstu

Kolorowe długopisy są idealne do podkreślania ważnych fragmentów tekstu. Przykładowo, cienkopisy Stabilo mają bardzo bogatą kolorystykę, więc można zaznaczać fragmenty z równoczesnym podziałem ich na kategorie (zobacz:https://biurwa.pl/cienkopis-stabilo-point-88-o_3318.html). Ułatwia to wzrokowe zapamiętywanie tekstu. Ponadto, tusz zawarty w cienkopisach stabilo nie blaknie i nie przebija na drugą stronę. Ze względu na to, można śmiało używać ich w książkach, na wydrukach oraz na kserokopiach.

Do kolorowania i rysowania

Nie wszystkie długopisy nadają się do kolorowania, ale cienkopisy stabilo spokojnie podołają temu zadaniu. Wykorzystywane są głównie do wypełniania kolorowanek dla dorosłych. Wymagają one niezwykłej precyzji i dobrej pigmentacji. Nadają się szczególnie do rysowania prostych grafik, wykresów i tabel w bullet journal oraz klasycznych terminarzach.

Do zapisywania

Cienkopisami można też zapisywać całe fragmenty tekstu lub wybrane hasła. Dzięki temu tekst jest czytelny i równocześnie wygląda bardzo estetycznie i ciekawie. W związku z tym, uczniowie mogą wykorzystywać kolorowe cienkopisy stabilo do notowania najważniejszych informacji. W wyraźny sposób ułatwia to zapamiętywanie notatek, czyli po prostu uczenie się.