Kolorowe karteczki – niezbędnik każdego ucznia

W dzisiejszych czasach nadmiar informacji sprawia, że coraz trudniej zapamiętywać poszczególne rzeczy. Z tego też powodu ludzie coraz chętniej zapisują i notują co ważniejsze rzeczy, aby o nich nie zapomnieć. Idealnie do tego sprawdzają się kolorowe karteczki.

Jakie są rodzaje kolorowych karteczek?

Wybierając kolorowe karteczki warto zwrócić uwagę gdzie będą umieszczone. Mogą one bowiem mieć różną wielkość, kształt czy też kolor. Innym podziałem jest podział na karteczki samoprzylepne bądź nie (sprawdź na tej stronie). Karteczki samoprzylepne bez wątpienia sprawdzą się na różnego rodzaju tablicy, do której będzie można je przylepić. Są one najczęściej stosowanymi karteczkami, gdyż są bardzo wygodne. Pasek kleju pozwala bowiem je przykleić na chwilę, a następnie odkleić i umieścić w innym miejscu. Na rynku dostępne są karteczki o różnych kształtach i wielkościach. Standardowym kształtem oczywiście są karteczki kwadratowe, jednak w zależności od indywidualnych preferencji mogą one mieć zupełnie inne kształty, od okręgu po prostokąt.

kolorowe karteczki

Karteczki samoprzylepne oraz te bez kleju

Wybór rodzaju kolorowych karteczek zależy w głównej mierze od indywidualnych preferencji ich posiadaczy oraz od przeznaczenia, dla jakiego zostały kupione. Jeżeli chce się zapisywać na nich krótkie i treściwe informacje dobrym wyborem mogą być kwadratowe karteczki samoprzylepne. Dzięki paskowi kleju umieszczonemu na karteczkach możliwe jest bowiem ich przyklejanie i odklejanie w różnych miejscach. Karteczki bez wątpienia są wielką pomocą dla wszystkich, którzy cierpią na nadmiar informacji, a nie mają głowy do zapamiętywania wszystkich rzeczy. Wybór odpowiednich karteczek w takim przypadku jest sprawą drugorzędną, tym bardziej że obecnie na rynku jest bardzo szeroki wybór tego rodzaju artykułów biurowych. Wszystko zależy więc od indywidualnych oczekiwań konsumenta.