Laminator a trwałe zabezpieczanie dokumentów

Obecnie istnieje doskonały sposób na podniesienie jakości oraz trwałości ważnych dokumentów. Do tego celu służą laminatory. Dzięki tym praktycznym urządzeniom można w szybki oraz bardzo prosty sposób zabezpieczyć poszczególne dokumenty papierowe przed zniszczeniem, zalaniem, zabrudzeniem czy wyblaknięciem druku.

Istotne zalety laminatorów

Dziś urządzenie to można spotkać w każdym dobrze wyposażonym biurze. I nic w tym dziwnego, gdyż jest to znakomite narzędzie, które w ogromnym stopniu ułatwia wykonywanie prac biurowych związanych z zabezpieczaniem poszczególnych dokumentów przed zniszczeniem, zalaniem czy zżółknięciem. I co najważniejsze zalaminowanego dokumentu nie można sfałszować i można go w należytym stanie archiwizować przez długie lata.

Dziś w sprzedaży nie brakuje w pełni nowoczesnych urządzeń, które doskonale radzą sobie nie tylko z dokumentami papierowymi, lecz także różnorodnymi materiałami plastikowymi, pośród których można wymienić: karty, legitymacje czy identyfikatory.

Najpopularniejsze sposoby laminowania

Laminowanie to nic innego jak powlekanie druku przeźroczystą folią o różnorodnej grubości. Zazwyczaj bywa tak, że im grubsza zostanie użyta podczas laminowania folia, tym dokument jest sztywniejszy oraz lepiej zabezpieczony przed zniszczeniem.

Dziś w sprzedaży nie brakuje takich urządzeń, z pomocą których możliwe jest laminowanie na zimno i na gorąco. Zobacz ofertę na laminatory w hurtowni biurowej Biurfan.

Jeśli chodzi o laminowanie na gorąco, to wówczas klej znajdujący się w folii jest aktywowany pod wpływem wysokiej temperatury, a jeśli chodzi o laminowanie na zimno to wówczas scalenie dokumentu jest dokonywane poprzez silne dociśnięcie folii oraz papieru.
Dzięki bogatej ofercie każdy klient zainteresowany zakupem może wybrać sprzęt idealny dla swoich potrzeb.