Obwoluta, czyli okładka na książkę

Obwoluta, czyli okładka na książkę

Praktycznie każda osoba miała w swoim życiu do czynienia z obwolutą. Nie wszyscy jednak mają świadomość, że specjalna okładka na książkę, ma właśnie takką nazwę.

Do czego służy obwoluta?

Należy mieć świadomość, że w zdecydowanej większości przypadków książki posiadające twardą okładkę już zawierają obwolutę. Można jednak bez żadnego problemu dokonać zakupu tego produktu do wybranej przez siebie książki. Ponadto obwoluta doskonale zdaje egzamin jako zabezpieczenie przed różnego rodzaju uszkodzeniami, strzeże także książkę przed ewentualnym zalaniem. Design okładek zaprojektowano w taki sposób, by wszystkie negatywne cechy produktu, do których należy zaliczyć np. zalanie, zostały zamaskowane.

Specyfikacja

Warto wiedzieć, że przeważnie rolki obwoluty mają cztery standardy wysokości, oczywiście nie zawsze obwoluta będzie przedstawiała określoną grafikę. Bardzo często zdarza się bowiem, że omawiany produkt jest przezroczysty. Dostępne na rynku różne rozmiary obwolut sprawiają, że możliwe jest zabezpieczenie książki w praktycznie każdym rozmiarze.

Należy także mieć świadomość, że w zdecydowanej większości rolek w wewnętrznej stronie umieszczony jest materiał, który jest pokryty samoprzylepnym tworzywem. Z kolei na zewnętrznej folii umiejscowiona jest specjalna folia strzegąca przed ewentualnymi uszkodzeniami. Montaż omawianego produktu na wybraną książkę jest niezwykle prosty, nie powinien praktycznie nikomu sprawiać większych problemów. Warto również zaznaczyć, że okładki przeważnie wykorzystywane są z 85-mikrometrowego czystego polipropylenu.