Z czego wykonane są tablice korkowe?

Profesjonalne tablice korkowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, ale mało osób zdaje sobie sprawę z tego, z czego są one wykonane. Niniejszy artykuł to idealny wybór właśnie dla tych osób, które poszukują odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Szeroka i różnorodna oferta

Na rynku jest wiele rzetelnych firm, które oferują wysokiej jakości tablice korkowe w bardzo atrakcyjnej cenie. Można znaleźć także wiele firm, które wykonują tablice na indywidualne zamówienie. Firmy są w stanie wyprodukować tablice o dowolnych rozmiarach, ze specjalnymi nadrukami reklamowymi albo różnobarwnymi kolorami korka. Warto zwrócić uwagę nie tylko na szerokość i długość, ale również na grubość korka. Najtańsze są tablice bez ram, ale pamiętać należy o tym, że charakteryzują się one stosunkowo niewielką żywotnością.

Z czego wykonane są korkowe tablice?

Nowoczesne tablice korkowe wykonane są przede wszystkim z naturalnego korka technicznego. Wysokiej jakości korek jest bardzo gęsty, elastyczny i dość zwarty. Tylko oryginalny korek od renomowanego producenta nie blaknie pod wpływem promieni słonecznych i nie kruszy się. Najlepszym wyborem są zawsze certyfikowane tablice, które charakteryzują się dużą żywotnością. Jeżeli chodzi o samą ramę, to może być ona wykonana z drewna, aluminium albo specjalnej płyty MDF. W dużej mierze to właśnie jakość wykorzystywanych materiałów ma największy wpływ na tablice korkowe ceny. Najniższe ceny za korkowe tablice można znaleźć w renomowanych sklepach internetowych.

Więcej o tablicach korkowych jest na Ofisfera.pl.